Джокера отново триумфира на Уимбълдън!

За втора поредна година Новак Джокович побеждава Роджър Федерер на финал на Уимбълдън. Миналогодишният финал беше по-равностоен като се реши в 5 сета (6-7, 6-4, 7-6, 5-7, 6-4), докато тази година и 4 стигнаха на Джокера (7-6, 6-7, 6-4, 6-3). Това е трета титла за сърбина, след като първата бе завоювана през 2011 г. срещу Рафаел Надал след 4-сетова победа. Така световният №1 продължава сериозно да доминира над останалите.

Първи сет

Роджър Федерер влезе много по-добре от Ноле в мача. Швейцарецът играеше остро с много добри и точни уинъри, докато Джокович изпитваше трудности, но все пак успя да вземе първите си два гейма. При 3:2 в полза на Фед се стигна до пробив на 0 и 4:2. Тогава, обаче дойде и един от ключовите моменти в срещата. Вместо Федерер да поведе в резултата, той върна "жеста" на противника си и резултата стана 4:3. След това нещата започнаха отново гейм за гейм, докато накрая не се стигна до тайбрек. Там Джокович бе на ниво и не остави никакви шансове на световния №2. Така след 45 минути игра Ноле затвори гейма със 7:1 тайбрека.

Втори сет

Вторият сет бе изключително равностоен, след като и двамата не допуснаха сериозни грешки и играеха гейм за гейм. При 5:4 Джокович имаше възможност да пробие, но Федерер успя да се спаси благодарение на перфектните си уинъри по диагонала. Така и във втория сет станахме свидетели на тайбрек. За разлика от първия сет, тук Федерер не допускаше елементарни грешки и отново двамата вървяха точка за точка. Все пак се стигна до резултат 11:10 в полза на швейцареца и той успя да затвори сета.

Трети и четвърти сет

Тук вече си пролича класата на Ноле и двата сета буквално минаха през неговата доминация. Сърбинът започва с мошно темпо третия сет и набързо поведе с 3:1, но точно тогава заваля дъжд и мачът бе прекратен за 20 минути. След подновяването на играта Фед взе своето подаване и докрая двамата бяха стабилни, никой не допусна грешка и Джоко взе сета с 6:4.

В четвъртият сет изглеждаше вече, че Федерер се е предал. На моменти имаше проблясъци, но като цяло не можа да противодейства на сърбина, който го пробива на 2 пъти и затвори не само сета, но и мача с 6:3. Така Джокович спечели третата си титла на престижния тенис турнир на трева Уимбълдън и не даде възможност на Фед да подобри поредния си рекорд.